Strona główna2686 >> Prowadzący >>


Maciej Irlik

4.2
Ekspert w Bombardier Transportation
.
e-mail: maciej.irlik@rail.bombardier.com


Słów kilka o prowadzącym...
  Ekspert w Bombardier Transportation w dziedzinie ETCS oraz Kierownik Produktu ds. kompleksowych rozwiązań dla kolei w zakresie systemów sterowania ruchem kolejowym. Doktorant na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej w Katowicach.
  Absolwent Politechniki Śląskiej, Wydział Transportu, specjalność systemy informatyczne transportu.
  Od początku kariery związany z systemami sterowania ruchem kolejowym. Odpowiedzialny m.in. za integrację pomiędzy różnymi systemami sterowania ruchem kolejowym, a także integrację tych systemów z innymi branżami.
  Jako Inżynier systemowy pracował w projekcie pilotażowego wdrożenia systemu ETCS poziomu 2 w Polsce na linii E30 Legnica-Węgliniec-Bielawa Dolna oraz na kolejnych projektach wdrażających rozwiązania ETCS: E65 Warszawa-Gdynia, E30 Opole-Wrocław-Legnica. Obecnie Inżynier systemowy w projekcie RIDC Melton ETCS L2 (Rail Innovation & Development Centers) polegającym na dostawie zintegrowanego systemu dla toru testowego służącego do testowania i dopuszczaniu nowych pociągów wyposażonych w ETCS na sieć kolejową w Wielkiej Brytanii dla Network Rail.
  Autor wielu analiz technicznych i koncepcji dla rozwiązań dla rynku Polskiego oraz rynków zagranicznych. Współautor Scenariuszy Operacyjnych oraz scenariuszy testowych dla ETCS poziom 2. Współautor koncepcji technicznych dla przetargów dotyczących rozwiązań sygnalizacji kolejowej dla projektów: „Feltham and Wokingham Re-signalling” w Wielkiej Brytanii; „Etihad stage 2” w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz narodowego wdrożenia systemu ETCS na sieci kolejowej w Holandii.

A prywatnie...
  Miłośnik kolei, morsowania i podróży. Interesuje się również tematyką finansów i inwestowania.Zasady działania nowoczesnych komputerowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, w tym: standaryzacja interfejsów pomiędzy różnymi typami urządzeń srk, diagnostyka urządzeń komputerowych, proces utrzymaniowy i naprawczy elektronicznych urządzeń srk
07.12.2020 r.

Ocena: 4.2

URZĄD TRANSPORTU
KOLEJOWEGO


Al. Jerozolimskie 134
02-305 Warszawa
NIP : 526 26 95 081
REGON : 015481433
tel: 22 749-14-00
fax: 22 749-14-01
e-mail: utk@utk.gov.pl
Deklaracja dostępności
Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać powiadomienia o nowych i zbliżających się szkoleniach, to prosimy pozostawić tutaj swój adres e-mail.